19 feb 2026

Afdelingen van de Orde van den Prince zoeken opleidingen neerlandistiek

Een tiental afdelingen van de ledenvereniging Orde van den Prince (OvdP) onderhoudt een peterschapsband met een opleiding neerlandistiek in het buitenland.

De afdelingen helpen bij de realisatie van kleinschalige projecten die vaak toch net een verschil kunnen maken. Ze maken bijvoorbeeld een studiereis voor de studenten mogelijk, nodigen aansluitend op de zomercursus in Gent studenten uit voor een bezoek aan de afdeling en bieden hen een cultureel programma en logies bij de leden thuis aan, een echt taalbad. Ook geven deze afdelingen de studenten de gelegenheid om via Zoom met moedertaalsprekers in gesprek te komen of helpen ze een colloquium of extra workshops ter aanvulling van het curriculum mogelijk te maken. Iedere afdeling vult het weer anders in naar gelang de behoeftes van de opleiding en de belangstelling en de financiële mogelijkheden van de afdeling.

Oproep aan opleidingen neerlandistiek

Verschillende andere afdelingen zouden ook graag een dergelijk peterschapsproject willen opzetten en zoeken daarom contact met geïnteresseerde opleidingen neerlandistiek. Ben je geïnteresseerd, mail dan naar Mieke Langenberg. Laten we samen een mooie samenwerking tot stand brengen.

Over de Orde van den Prince

De Orde van den Prince is een pluralistisch, apolitiek en besloten Vlaams-Nederlands genootschap dat zich inzet voor de bevordering en uitstraling van de Nederlandse taal en cultuur. Met ongeveer 2700 leden in diverse lokale afdelingen (vooral in Vlaanderen en Nederland) bevordert de in 1955 opgerichte orde vriendschap, tolerantie en cultuurbehoud. De OvdP heeft afdelingen in diverse landen.