Over de grenzen van het Nederlandse taalgebied
Hoe goed kennen we onze noorderburen? Lezen we al wel eens een boek van een Surinaamse auteur? Werken we in de literaire wereld genoeg samen met onze Nederlandse collega’s? De Taalunie wil samen met het Nederlands Letterenfonds en Literatuur Vlaanderen ontmoeting en samenwerking in het Nederlandse taalgebied bevorderen.
Daarom ondersteunen we leesbevorderende en literaire projecten en initiatieven die de uitwisseling van kennis en expertise stimuleren tussen de verschillende delen van ons taalgebied. Hieronder lees je meer over de twee mogelijkheden (categorieën) om steun te kunnen ontvangen.
Categorie A: ontmoeten en verkennen
Wil je je literaire- en/of zakelijke mogelijkheden verkennen in een andere Nederlandstalige regio? Of wil je de opstart van een samenwerking verkennen? Dan kun je een subsidie aanvragen tot maximaal 2.500 euro. De subsidie dekt maximaal 90% van de kosten: je draagt zelf 10% van de kosten bij.
Deadlines categorie A
Aanvragers in categorie A kunnen het hele jaar door een subsidie aanvragen. De deadline is telkens de eerste dag van de maand.
Categorie B: uitwisselingsproject
Ben je als organisatie of collectief actief in het literaire veld en wil je een internationale samenwerking opzetten binnen het Nederlandse taalgebied? Doe je dat aan de hand van een literair project dat draait om uitwisseling van kennis en expertise tussen de verschillende regio’s van ons taalgebied? Dan kun je een subsidie aanvragen tot maximaal 10.000 euro.
Deadlines categorie B
Aanvragers in categorie B kunnen twee keer per jaar een subsidie voor een literaire uitwisseling aanvragen.
- 1 april 2026: deadline voor projecten die beginnen of plaatsvinden vanaf mei 2026
- 1 september 2026: deadline voor projecten die beginnen of plaatsvinden vanaf november 2026