Direct Duidelijk live: samen werken aan begrijpelijke overheids­communi­catie

Op maandag 22 juni 2026 komt Netwerk Direct Duidelijk samen bij de provincie Limburg in het prachtige Gouvernement aan de Maas in Maastricht. Tijdens deze bijeenkomst staat één vraag centraal: hoe maken we overheidscommunicatie écht begrijpelijk. Ben je er ook bij? Ook als je nog niet lid bent van Netwerk Direct Duidelijk, ben je van harte welkom!

Wat kun je verwachten?

Tijdens de bijeenkomst ga je zelf aan de slag, wissel je ervaringen uit en leer je van andere organisaties. Het exact programma maken we binnenkort bekend. We gaan in op actuele vragen uit de praktijk, zoals: 

  • hoe zet je AI en digitale tools in om teksten te verbeteren ?  
  • hoe test je samen met echte gebruikers?  
  • hoe maak je juridische en complexe informatie begrijpelijk?  
  • hoe zorg je voor inclusieve communicatie, ook voor laaggeletterden en anderstaligen? 
  • hoe gebruik je beeld om je boodschap duidelijker te maken?  
  • hoe maak je collega’s en leidinggevenden enthousiast?  


Voor wie is deze bijeenkomst?

Deze dag is voor iedereen die werkt aan overheidscommunicatie, zoals communicatieadviseurs en tekstschrijvers, en beleids- en dienstverleningsadviseurs. Werk je in een andere rol aan begrijpelijke overheidscommunicatie? Dan ben je uiteraard ook van harte welkom om aan te sluiten!

Meer informatie en aanmelden

Kijk voor meer informatie en aanmelden op de website van Gebruiker Centraal.